Nízký stupeň nebezpečí

platí od 17.10 11:00 do odvolání

Nebezpečí požárů

Ve střední Evropě se dlouhodobě udržuje suché počasí s nedostatkem srážek.

V důsledku suchého počasí hrozí nebezpečí požárů a následných škod. Nejvyšší riziko je na severozápadě Čech a na jižní Moravě, ale nižší riziko požárů existuje i v ostatních regionech.

Možné škody a doporučení ke zmírnění následků jevu:

  • Ve venkovních prostorech a zejména v lesích nevypalovat trávu, nepálit spadané listí, nerozdělávat oheň v ohništích, nekouřit, nepoužívat přenosné vařiče či jiné zdroje otevřeného ohně.

Platí pro:

  • Liberecký kraj
  • Ústecký kraj
  • Jihomoravský kraj

Zdroj: ČHMÚ

Datum poslední aktualizace: včera 11:48:00

Dny GIS a Nácvik povodňové situace

01.12.2015

Ve dnech 18.– 20.11.2015 se v krajské knihovně Liberec konali DNY GIS na téma Mapy pomáhají při řešení povodní a sucha. Libereckým kraj – resort životního prostředí a zemědělství ve spolupráci s pracovníky VOP Dolní Bousov pořádal mimo jiné odborné přednášky a semináře, živé ukázky moderních technologií mapování a modelování nebo představení konceptu nového digitálního povodňového plánu Libereckého kraje.

Více informací ZDE

-----------------------------------------------------------------------------------

V souvislosti s nově vybudovaným protipovodňovým systém, který zahrnuje monitorovací systémy toků a srážek a digitální povodňové plány obcí byl dne 21.11.2015 v sedmi obcích mikroregionu Ždánický Les a Politaví proveden nácvik povodňové situace. Cvičení řízené pracovníky společnosti VOP Dolní Bousov, spol. s r. o. ve spolupráci s odborem životního prostředí Slavkov u Brna se účastnili obce Hodějice, Hostěrádky-Rešov, Hrušky, Křenovice, Křižanovice, Šaratice a Velešovice. Povodňové komise, sbory dobrovolných hasičů obcí i samotní občané si prošli simulací jednotlivých stupňů povodňové aktivity až po extrémní povodeň, vyzkoušeli si většinu činností uvedených v povodňových plánech včetně nácviku evakuace, nouzového předání informací mezi obcemi nebo i aktivace protipovodňových opatření. Při cvičení byl otestován i nově zbudovaný varovný a vyrozumívací systém obcí.

starší novinky »

Kontaktní informace

VOP Dolní Bousov, spol. s.r.o.
Tovární 785
294 04, Dolní Bousov

Ing. Michal Školník
tel.: 733 112 424, 326 396 250
skolnik@vop-db.cz

Spolupracujeme